Nopalin

Nopal jest rośliną z rodziny kaktusów należącą do gatunku Opuntia. Charakteryzuje się przy tym bogatym składem witamin, składników mineralnych oraz błonnika, które wspierają właściwe funkcjonowanie organizmu człowieka. Nopal dodatkowo stanowi świetne uzupełnienie kuracji oczyszczających organizm oraz odchudzających.

NOPALIN to preparat wyprodukowanym z wysuszonego kaktusa. Nopal czyli Opuntia streptacantha to rodzaj kaktusa o pięknych kwiatach, rosnącego w Meksyku oraz USA. Można go również spotkać na Wyspach Kanaryjskich.
Roślina stanowi bogate źródło witaminy C, B1, B2, niacyny, bioflawonoidów oraz składników mineralnych, takich jak potas i wapń, które wspomagają odpowiedni przebieg procesów fizjologicznych. Jest znakomitym źródłem łatwo przyswajalnych białek. Ponadto zawiera aż 17 rodzajów aminokwasów, z których 8 to aminokwasy niezbędne, tzn. te, które należy dostarczyć organizmowi z zewnątrz. Są to aminokwasy egzogenne, takie jak: izoleucyna, leucyna, lizyna, metionina, fenyloalanina, treonina, tryptofan oraz walina. Dobry metabolizm właściwie wpływa na masę ciała. Pustynny kaktus posiada wspomniany już  błonnik, który wywołuje uczucie sytości, a więc może być świetną pomocą w diecie odchudzającej. Z powodu dużej zawartości błonnika, Nopalin trzeba zawsze popić dużą ilości wody, aby mógł on dobrze napęcznieć. Nopal jest bardzo pomocny zarówno w procesie trawienia, jak też w zmniejszaniu apetytu, co wiele znaczy w regulowaniu masy ciała oraz przy stosowaniu diet odchudzających.

Już Aztekowie stosowali Nopal jako środek wzmacniający serce oraz na zapalenie płuc. Wierzyli również, że ułatwia poród.

Organizm ludzki jest zdolny do wytwarzania pozostałych 9 aminokwasów obecnych w Nopalu, które są tak samo niezbędne dla życia, jak te egzogenne, jednak nie zawsze występują w naszej diecie w odpowiedniej ilości. Aminokwasy stanowią podstawowy budulec białek. W przypadku braku nawet jednego z nich, zmniejszeniu ulega przyswajalność pozostałych, co z kolei prowadzi do zakłócenia skomplikowanych procesów biochemicznych. Dlatego tez niezwykle ważne jest, by naszemu organizmowi dostarczyć odpowiednie białka, zawierające różne aminokwasy.
Aminokwasy znajdujące się w Nopalu, a przede wszystkim wymienione wcześniej 8 aminokwasów egzogennych, w połączeniu z witaminami i składnikami mineralnymi, stanowią dla nas skuteczne i naturalne uzupełnienie jadłospisu, szczególnie wegetariańskiego.

NOPALIN reguluję masę ciała. Wiele aminokwasów uczestniczy w złożonych procesach metabolicznych tłuszczów i węglowodanów. Niektóre z nich wywierają silny wpływ na przemianę materii. Na przykład tyrozyna, glicyna i L-metionina posiadają właściwości zmniejszające apetyt i poprawiające nastrój. Inne składniki Nopalu (np. kwas glutaminowy, prolina i histydyna, wraz z jodem i manganem) obniżają poziom cholesterolu całkowitego, jego “złej” frakcji LDL oraz trójglicerydów. Proces ten zachodzi w wyniku demontażu tłuszczów, a następnie ich usunięcia.
Właśnie w ten sposób, składniki Nopalu zapobiegają osadzaniu się cholesterolu na ścianach naczyń krwionośnych oraz gromadzeniu się tłuszczu w wątrobie. Ponadto białka roślinne Nopalu pomagają organizmowi w odzyskiwaniu płynów z tkanek – szczególnie ze skóry – do naczyń limfatycznych i krwionośnych, przeciwdziałając w ten sposób obrzękom.

NOPALIN, zawierając zarówno błonnik rozpuszczalny, jak i nierozpuszczalny w wodzie, wywiera pozytywne działanie fizjologiczne, biologiczne i mikrobiologiczne na układ pokarmowy. Włókno roślinne m. in. kontroluje ilość wydzielanego soku żołądkowego, wiąże kwasy żółciowe, reguluje poziom glukozy i lipidów we krwi, wspiera pracę wątroby, wiąże i usuwa z organizmu toksyny pochodzące z różnych źródeł, stwarza odpowiednie warunki do rozwoju przyjaznej mikroflory jelitowej. Przyczynia się także do zwalczania zbędnych kilogramów, bowiem hamuje apetyt i zwiększa uczucie sytości, oczyszcza jelito grube, zmiękczając stolec, zwiększając jego masę i częstotliwość oddawania.


Nopalin zalecamy do wspomagania terapii oczyszczającej podczas stosowania:

PARAPROTEX
PURE YUCCA
VIRAGO
TRIPLE POTENCY LECITHIN
OMEGA 3
POLINESIAN NONI

CENA - 74 zł KUP TERAZ